Mis on stressipall?

Stressipall ehk massaažipall on vahend, mida saab peopesas kokku pressida ja/või tugevalt peale surudes käemassaaži teostada. Stressipalle on mitmesuguses mõõdus ja materjaliga – osad on pehmemad, teised kõvemad. Palle müüakse ka komplektis, kus on kohe olemas eri kõvadusega ja suurusega tooted mitmekesiseks kasutamiseks. Lisaks saab stressipalliga teha ka jalatalla massaaži. Labajalg on väga keeruline kompleks erinevatest lihastest, sidemetest ja luudest, millele avaldub igapäevaselt suur koormus. Stressipalliga on võimalik teostada seistes või istudes jalavõlvile lõõgastavat massaaži, mis parandab jalaverevarustust ja pakub leevendust.

 

Põhjused, miks kasutada stressipalli:

1. paljud ametialased ülesanded on seotud kätega, mistõttu langeb iga päev kätele suur koormus. Käsitöö, ehitus, põllumajandus – kõik eelnimetatud elualade põhi tööinstrumendiks on käsi. Nii nagu auto, arvuti vms tehnika vajavad periooditi hooldust, tuleb ka käte jätkusuutlikkus tagada erinevate lõõgastusvahenditega.

2. kontoritöötajad kasutavad iga päev käsi arvutiga töötamiseks. Tundide viisi arvutihiirega klikkimine ja klaviatuuril trükkimine tekitab palju lihaspingeid. Ka pidev nutitelefoni kasutamine paneb inimese sundasenditesse, millest tulenevalt tekivad kätes surinad või kramplik tunne.

3. spordispetsiifiline koormus kätele. Suuremahulised treeningud ja intensiivsed võistlused avaldavad suurt pinget. Selleks, et sooritada võimalikult kvaliteetset korduvat igapäevast treeningut, tuleb pakkuda kätele piisavat taastust ja lõdvestust ehk lihashooldust.

 

Kasutegurid 

-stimuleerib vereringet 

-tugevdab käelihased 

-lõõgastab 

-vähendab lihaspingeid 

-kasutus taastusravi eesmärgil