KLIENDITEENINDUS E-R 11.00-18.00 | INFO@BUDOPUNKT.EE | TEL. 65 43 029

Budopunkt Võitlusspordi ja Fitnesspood Budopunkt Võitlusspordi ja Fitnesspood

Ostukorvis pole tooteid.

Transport alates 2.9€,
Kohaletoimetamine 1-3 tööpäeva

Otsime müügikonsultanti ja laohoidjat.
Vaata töökuulutusi

Kauplus Tallinnas Laki 26
avatud E-R 10-18 | L 10-15

Tallinna Vangla Enesekaitse Treeningud

Hei kõik 10-12 klassi noored! Siin on midagi põnevat just teile. Juba mitmendat aastat korraldab Vanglateenistus nii Tallinnas kui ka Tartus MMA -ja enesekaitsetreeninguid. Kui oled heas füüsilisesvormis noor, tahad põnevaid treeninguid ja soovid tutvuda vanglateenistuse kui ühe sisejulgeoleku valdkonnaga, siis oled oodatud trenni.

Miks soovib Tallinna Vangla noori inimesi MMA treeningutele? Kust tuli selline mõte?

Vanglateenistus pakub juba kolmandat aastat Viru, Tartu ja Tallinna vanglas võimalust osaleda lisaks enesekaitsetreeningutele ka MMA treeningutel. MMAs pööratakse tähelepanu nii enesekaitsele kui ka hea füüsilise vormi saavutamisele. Nagu nimigi ütleb, siis MMA on võitlussport, mis ühendab endas poksi, maadluse, judo kui ka teised kahevõitlusalad. Kuna Sisekaitseakadeemias toimub üks osa õppetööst matisaalis, siis pakume n-ö eelkoolitust gümnaasiumiõpilastele, et neil tekiks väike ülevaade enesekaitsest. Vanglaametnik peab olema füüsiliselt heas vormis ja MMA treeningud ainult toetavad seda.

Miks peaksid teie arvates noored oskama enesekaitse tehnikat?

Enesekaitseoskused annavad turvatunde ja kui käitutakse tänu sellele enesekindlalt, siis polegi enamasti vaja enesekaitsevõtteid kasutada. Tasub teada, et psüühiline valmisolek annab meile kallaletungi korral vähemalt mõne sekundi edumaad.

Miks pakute just 10-12. klassi õpilastele treeninguid? Kas noored kes on vanemad kui 18 võiksid ka teie treeningutel osaleda?

Gümnaasiumiõpilased peavad stuudiumi lõpus elukutsevaliku tegema. Anname neile võimaluse tutvuda vanglateenistuse kui ühe olulise sisejulgeoleku valdkonnaga, kus väärtustatakse muuhulgas head füüsilist ettevalmistust. 10-12. klassi õpilased on lisaks hea seltskond koos treenima. Kui nooremad ka juurde võtta, siis lähevad vanusevahed juba liiga suureks. Õpilane, kes on 18, võib osaleda treeningutel juhul, kui ta käib veel 12. klassis.

Kas treeningule peab tulema oma varustusega Ja millist varustust te oma treeningutes kasutate?

Meil on varustus olemas, kuid kui noor soovib oma kindad kaasa võtta, siis on tal see võimalus. Treeningud toimuvad meil spordisaalis puzzle matil. Kasutame poksikindaid, MMA-kindaid, löögikilpe, jalakaitsmeid ja lapasid.

Kes on need treenerid, kes Tallinna Vanglas enesekaitset ja MMA-d õpetavad?

MMA osas teeme koostööd 3D Treeninguga ja enesekaitse treeninguid viivad läbi meie enda vangla instruktorid.

Millega/kuidas motiveerite noori enda juures treenima?

Tegelikult neid ei peagi väga motiveerima, sest neil on endal huvi. Neile tuleb lihtsalt seda kõike tutvustada ja siis nad saavad juba otsustada, kas osalevad või ei. Meie programm kestab oktoobrist maikuuni ning lisaks treeningutele tutvustame vanglateenistust, toimuvad esmaabi koolitus ja laskeharjutused. Kursuse lõppedes anname välja ka vastava tunnistuse. Lisaks pakume võimaluse külastada Eesti teisi vanglaid, külastame messe ja korraldame ühistreeninguid.

Mida tuleks teie arvates teha noortega, kellel on probleeme hea käitumise ja koolis õppimisega? Kas neile võiks ka sarnaseid võimalusi pakkuda?

Arvan, et nendele õpilastele tulebki pakkuda erinevaid võimalusi, et nad leiaksid omale sobiva hobi. Kõigile ei sobi muusikakool või jalgpalli treeningud. Neid noori tuleks suunata ja kindlasti mitte tähelepanuta jätta. Neile võiks kindlasti sarnaseid võimalusi pakkuda, kuid samas peab jälgima ka seda, et noor käiks koolis ja omandaks hariduse.

Kas võtate ka tütarlapsi oma treeningutele?

Meie treeningutel osalevad nii poisid kui tüdrukud.

Kas teie arvates võiksid ka teised julgeoleku organisatsioonid selliseid võimalusi noortele pakkuda?

Kindlasti on palju teisi programme. Sellised projektid on ainult kasuks noortele ja ka organisatsioonidele endile.

Kui õpilane soovib peale gümnaasiumi lõpetamist MMa-ga edasi tegeleda, mida siis soovitate?

Meil on õpilasi, kes on jätkanud oma treeninguid MMA klubis, kus nad saavad ennast täiendada. Pakume sellest aastast ka oma ametnikele võimalust osaleda MMA treeningutel ja noor, kes asub õppima Sisekaitseakadeemia Justiitskolledžisse, saab samuti osaleda nendel treeningutel ja ennast täiendada.

Kui heas füüsilises vormis peaks tegelikult see noor olema, kes teie juurde trenni tuleb?

Ootame enda juurde noori, kes on heas füüsilises vormis. Kui noor käib regulaarselt trennis, siis tugevdab ta oma kehalist võimekust veelgi. Lisaks erinevatele võtetele ja tehnikatele on suur osa meie treeningutest ka üldfüüsilisel ettevalmistusel.

Kas Tallinna Vanglal on tulevikus plaanis veel mõnd huvitavat võitlusala pakkuda?

Hetkel ei oska öelda, kuid kindlasti arendame oma mõtteid uute lahenduste suunas, kus saame nii noortele kui ka oma ametnikele pakkuda võimalusi osaleda erinevatel võitluskunstide treeningutel.